Menu

Wczesny wytrysk

Lipiec 29, 2014 - problemy z potencją
Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany także przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to 1 z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej pełnoletnich mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia współżycia albo po nie więcej niż 15 ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Nie jest także powodem do denerwowania się, jeśli pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są różne. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Kłopoty z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na nagminne zdarzenia stresogenne, cierpiący na depresję czy nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Czasami wynika ona z niewłaściwych zachowań wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy praktykowania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz zaburzenia neurologiczne, przede wszystkim takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra bez recepty