Menu

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Marzec 13, 2015 - problemy z potencją
Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Co tłumi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może wynikać z bardzo rozmaitych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to przeważnie choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie potencja libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu na skutek trudów w pracy albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu wytwarza hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, dlatego przeważnie tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż nasilona energia oraz napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich tania viagra jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.